HORTUS MAGICUS

9.–12. srpna 2018
Květná zahrada v Kroměříži

Pátý ročník festivalu barokní kultury v kroměřížském Libosadu

Představení festivalu


Festival barokní kultury v kroměřížském Libosadu i letos okouzlí programem, který vás vtáhne do radovánek našich předků. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé – to vše již neodmyslitelně patří k festivalu Hortus Magicus. Jeho pátý ročník se uskuteční druhý srpnový víkend v prostorách rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO v Kroměříži.

Po všechny dny konání festivalu můžete využít nabídky stálého programu Květné zahrady. Projděte si nádherné prostory Libosadu v rámci komentovaných prohlídek, bavte se s celou rodinou při hrách, které budou připraveny ve všech prostorách Květné zahrady, využijte jedinečné příležitosti vyzkoušet si historické kostýmy a procházet se v nich zahradou stejně jako naši předkové v časech baroka. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

Festival se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a je pořádán za podpory z programu  „Podpora pro památky UNESCO“ Ministerstva kultury České republiky.

Mkcr

Na co se můžete těšit?

Dsc1723

Floristické Proměny v Květné zahradě

Květinové expozice vytvořily Jana Hrstková, Jiřina Janečková, Lenka Martinátová, Martina Rozehnalová, Světlana Šolcová, Pavla Trojanová, Václava Trojanová, Eva Vaňková ve spolupráci s týmem zahradníků z kroměřížských zámeckých zahrad.

Floristická ztvárnění příběhů o proměnách, které vyprávějí řecké a římské mytické příběhy, budou doprovázet nejrůznější místa v Květné zahradě, zejména pak Kolonádu, Rotundu a Pstruží rybník. 

Bájné příběhy o krásném Hyakinthovi, únosu Európy, proměnách nymfy Syrinx a dalších mytických postavách přinesou mnohá překvapení a obohatí vaši představivost. 

Mečík 15 5 0609

Křest nové odrůdy mečíku

Ku příležitosti letošní spolupráce s výstavištěm Floria Kroměříž jsme pro vás připravili nevšední novinku v podobě křtu zcela nové odrůdy mečíku.

Jmeném FLORIA MAGICUS bude květina pokřtěna v kostele svatého Jana Křtitele v Kroměříži.

Tento mečík má přitažlivou, světlou, purpurově růžovou barvu, která je od poloviny spodních petálů napuštěná smetanovou barvou, na vrchních petálech nepatrně prosvítá. Dvouřadé klasy jsou velmi vyrovnané, nesou 22 až 24 puků s pěkně zřasenými květy voskovité substance, pravidelně rozmístěnými, otevírá 9 až 11 květů. Nově vyšlechtěna rostlina pochází od českého šlechtitele Jaroslava Koníčka.